YEŞİM TAŞIBinlerce yıl öncesinden Çinliler tarafından kullanılmaya başlanılan Yeşim taşı volkanik bir taştır. Yeşim taşı insan vücudu için gereken elementler olan kalsiyum, magnezyum , silisyum ve su içerir. Ağrıları ortadan kaldırmada, vücuttaki toksinlerin atılmasında faydalıdır. Ayrıca kızılötesi ışınların doğal olarak yayılmasını sağlar. Yeşim taşının akıl hastalıklarına, dâhili hastalıklara, göz bozukluğuna ve kadınların adet ve doğum sancılarına iyi geldiği California İrvın Tıp Enstitüsü'nde incelenmiştir.

Yeşim taşının THERMA YANG TC - 2015 - A Masaj Yataklarında ham madde olarak kullanılması onun birbirine sıkı kenetlenmiş kristal yapısından, uzun kızılötesi ışını insan vücuduna 7 cm içeriye en iyi ileten taş olma özelliğinden ileri gelir. Ayrıca içerisinde bulunan bileşenlerin insan vücuduna en yakın değerleri taşımasında yeşim taşının kullanılma sebeplerinden biridir. Mermerden çok sert olduğu için iklim şartlarına dayanıklıdır. Şu an yeşim taşından yapılan bilezik ve kolye ucu çok moda, bu taşın takı (kolye, küpe) biçiminde yontulmuşları hem çok faydalı hem de çok değerlidir.

İnsanların eski zamanlardan beri bilimsel izahını bilmeden kullandıkları yeşim taşının bilimsel detayları da ortaya çıkmaya başlamıştır. Dünyadaki her cismin etrafa yaydığı bir enerji vardır. Bu enerjinin belli bir frekansı vardır. Ve görülmüştür ki dünyada insan vücudunun frekansıyla aynı frekansta enerji yayan cisim yeşim taşıdır. Dolayısıyla bu taş insan vücuduna yaklaştırıldığında vücutla rezonansa girmekte ve insan bedeninde çok olumlu değişiklikler olmaktadır. Bu değişiklerden en barizi insandan stresi almasıdır.. vücudunda yeşim taşı taşıyan kişilerin eski sinirlilikleri kalmadığı, streslerin azaldığı deneylerle tespit edilmiştir. Aynı şekilde Uzakdoğu'da Qi (ki) denilen yaşama enerjisinin yeşim taşı sayesinde arttığına inanılmaktadır. Yeşim taşının en önemli bir diğer etkisi insan vücuduna yaklaştırdığında o bölgedeki damarları genişletip kan dolaşımını hızlandırmasıdır. Deneylerle ispatlanan bu durumun en bariz sonucu belli bir bölgede ağrı ortaya çıktığında yeşim taşı konulduğunda ağrıların doğal yolla azaldığının görülmesidir. Çünkü bir yerde oluşan ağrı kan dolaşımının bozukluğu ve kasların kasılmasıyla ilgilidir. Yeşim taşının insan sağlığı üzerindeki en önemli etkileri ise ısıtıldığı zaman ortaya çıkmaktadır. Saf güneş ışığının insan vücuduna ne kadar faydalı olduğu zaten kültürümüzde "Güneş girmeyen eve doktor girer" atasözüyle özetlenmiştir. En bilinen örnek kemiklerimiz üzerindeki etkisidir. Bilinmektedir ki kemik erimesi olana da, daha yeni doğmuş veya büyüme çağındaki çocuğa da kemik gelişimiyle ilgili en çok tavsiye edilen en doğal şey, güneş ışığıdır. Hal böyleyken Saf Güneş Işığı yayan bir taş herhalde insanların baş tacı olmalıdır.

Yayılan bu uzun kızılötesi ışının insan vücudunun 10 cm derinliklerine işleyebildiği, bu esnada 7 cm derinliklerdeki akupunktur noktalarını uyardığı ayrıca buralardaki damarları genişlettiği ve kan dolaşımına çok fayda sağladığı görülmektedir. Yine aynı bölgedeki sinir uçlarını canlandırması da diğer etkileriyle birlikte yeşim taşının inanılmaz faydalarının bir boyutunu oluşturmaktadır. Hastalıklar bahsinde anlatıldığı üzere zaten birçok hastalık ya kan dolaşımı bozukluğundan ya da sinir sistemindeki sıkıntılardan ileri gelmektedir. Yaydığı ışınlarla vücuttaki su moleküllerini harekete geçirerek kan dolaşımını etkileyici etkisini katlayan yeşim taşı vücudu ısıtıp terlemeyi de başlatarak hızla akan kan ile toksinlerin vücuttan atılışını son derece destekleyici bir rol oynar, hızlandırır. Hastalıkların temel sebeplerinden olan toksinlerin atılması ile hastalıklardan sağlığa giden yolda büyük bir adım daha atılmış olur.

THERMA YANG TC-2015-A masaj yataklarının uzak kızılötesi ışın yayan yeşim taşlı mekanizmasının bir diğer özelliği insan vücudunda ,vücudun yapı taşı olan hücreleri arttırdığı ve daha sağlıklı olmalarını sağladığıdır. Bu ise yeşim taşının, insanoğlunun en önemli dertlerinden olan yaşlanma karşısında yaptığı "anti-aging" çalışmalarında en üst sıralarda yer almayı ne kadar hak ettiğinin en önemli göstergelerinden birisidir. Yeşim taşı bulunduğu ortamda havaya anyon (eksi yüklü iyon) yayar. Bu ise havanın temizlenmesi, oksijen seviyesinin yükselmesi demektir. Yani denebilir ki, yeşim yaşı bulunduğu ortamın havasını deniz ve dalgalardaki bol oksijenli temiz havaya dönüştürür. Bunun insan için ne kadar faydalı olduğunu anlatmaya gerek yoktur. Tüm insanların buna ihtiyacı vardır. Uzmanlar yeşim taşı ile insan sağlığı arasında bir tür ilişki bulunduğunu ve yeşim taşının vücuttaki bağışıklık gücünü arttırarak, insan sağlığının güçlenmesinde önemli bir rol oynadığını belirtiyorlar.

YEŞİM TAŞININ
 • Yaşam enerjisinin topraktan ve güneşten alındığını ve bu yaşam enerjisini yeşim taşıyla insan vücuduna aşılanmakta olduğunu,
 • Ruhsal, bedensel rahatsızlıkların geçmesinde, yeşim taşı bulunan evlerde huzurun ön planda olduğunu sıkıntı ve endişenin yok olduğunu,
 • Kas kramplarını ortadan kaldırdığını,
 • Migren rahatsızlığını ve lenf, ödem ve nöropati rahatsızlığını ortadan kaldırdığını
 • Sınavlarda insan vücudundaki gerginliği aldığını
 • Ağrıyan bir bölgemize tuttuğumuzda ağrımızı kısa sürede geçirerek ağrı kesici özellik taşıdığını,
 • Kadınların güzelleşmek için yeşim taşının tozu ile ciltlerine bakım yaptıklarını,
 • Gergin olan insanların kullandıklarında özel ve iş hayatlarında sakin ve rahat bir yaşam sürdüklerini,
 • Vücuttaki hormon salgılarını dengelemeye yardımcı olduğunu,
 • Osmanlı padişahlarının giydikleri kıyafetlerde ve kullandıkları eşyalarda sıkça kullandıklarını
 • Kadınlarda oluşan regl ağrılarının iyileştirilmesinde yeşim taşının sonsuz şifası olduğunu ve 30 gün içinde regl dönemini düzenlediğini
 • Gençler dahil herkesin sağlık ve stres giderici amaçlı bileklik, kolye ve yüzük olarak kullanıldığını,
 • Pisliklerin bedenden atılmasını sağladığını
 • Diş ağrılarına iyi gelen titreşimler yaydığını AKLIMIZDAN ÇIKARTMAMAK GEREKİR...