PARMAK BASINCI MASAJI (AKUPRESUR)

Bedendeki enerji akışını dengelemek İnsan vücudunda özel bazı noktalara basınç uygulanarak, kan dolaşımı gibi enerji kanallarının düzgün çalışmasını sağlayan bir iyileştirme yöntemidir.Çin tıbbı 4000 yıldan beri bu yöntemi kullanmaktadır.

Bu yöntemin faydalarını modern bilimsel araştırmalar da doğrulamaktadır. Akupunkturdan farkı, vücuttaki enerji akımını engelleyen problemi el masajı ile gidermesidir. Akupunktur noktalarına masaj uygulandığı zaman, enerji boyları sayesinde birçok organla bağlantı kurarak o organın iyileşmesini sağlamaktadır.Hayat enerjisinin aktığı kanallar üzerindeki belirli noktalara uygulanan AKUPRESÜR basınç sayesinde vücudun çeşitli bölgelerinde bulunan gerginlikler ve kasılmalar giderilir. Önemli bir iyileştirme şekli olan AKUPRESÜR, aynı zamanda sağlıklı kişilerin sağlıklarını korumasına da katkı sağlar. Bu uygulama sonrası gerçekten insanda olağanüstü bir rahatlama ve gevşeme meydana gelir. Çok yorgun ve bitkin bir insan sanki yeniden doğmuşçasına kendisini iyi ve zinde hissetmeye başlar. Eski Çin kökenli olan AKUPRESUR' ün temeli, doğu felsefesi ve tıbbına dayanır. Buna göre beden ile dış dünya arasında uyumlu bir dengenin kurulması ve korunması amaçlanır. Bu dengenin bozulması, bir başka deyişle, hayat enerjisinin aktığı kanallarda düzensizliklerinin veya tıkanmalarının oluşması sonucu bedende çeşitli rahatsızlıklar veya hastalıklar oluşabilir. Parmak ve avuç içleri ile kanallar üzerindeki belirli noktalara uygulanan basınç sonucu tıkanmalar açılır ve böylece düzenli bir enerji akışı ve kan dolaşımı sağlanır. Bağışıklık sisteminin güçlenmesinde katkı sağlayan AKUPRESUR ayrıca, hastalık sonrası belirli noktalarda oluşan aşırı hassasiyet nedeniyle bir teşhis yöntemi olarak da yaygın bir biçimde kullanılır.Doğu felsefesine ve tıbbına göre doğadaki tüm canlılarda YİN (dişil enerji) ve YANG (eril enerji)uyumlu bir denge içindedir. AKUPRESUR, vücutta bulunan YİN ve YANG enerjilerini harekete geçirerek düzenler, böylece bedende bir enerji dengesi oluşturur ve kişinin sağlığına kavuşmasına yardımcı olur. Doğu tıbbına göre bedenin kendi içindeki dengesi ile dış dünyayla olan dengesinin bozulması sadece hastalıklara yol açmakla kalmayıp, kişinin çevresi ile olan sosyal ilişkilerini de olumsuz yönde etkiler. Bu tür dengesizlikler iç organlarda bozukluklara ve hastalıklara yol açabileceği gibi, kişinin huzursuz, mutsuz veya depresif olmasına da neden olabilir.

Geleneksel tedavi yöntemleri (klasik tıp) şikayetleri ortadan kaldırmaya yöneliliktir. Buna karşılık ; Doğu tıbbında amaç bedendeki enerji bozukluklarını dengelemek ve böylece hastalık nedenlerini ortadan kaldırmaktır.

AKUPRESUR uygulaması sonucu kas dokusunun esnekliği artarak kişiye huzur verir, zihni berraklaştırır, baş, sırt, bel, boyun vb. ağrılarını geçirir, iç salgı bezlerinin ve iç organların çalışmalarını düzenler, sindirim sistemi, romatizma, kireçleme vb. sorunlarda etkilidir. Sinir sisteminin düzenli çalışmasını sağlar, stresin etkilerini azaltır ve giderir. Uykunun kalitesini yükseltir. Hem bedeni hem de ruhu dinlendiren ve güçlendiren bütünsel bir iyileştirme yöntemidir.

THERMA YANG TC-2015-A Masaj Yatağında uygulanan parmak basınç yöntemi
  • Bağışıklık sistemini güçlendirir.
  • Kan dolaşımını hızlandırır.
  • Zararlı toksinlerin atılmasını sağlar.
  • Hücrelere bol oksijen gitmesini sağlar.
  • Metabolizmayı hızlandırır.
  • Kas sistemini güçlendirir.
  • Sindirim sistemi fonksiyonlarını destekler.
  • Sinir sistemini düzenler.
  • Uyku kalitesini yükseltir.