NEGATİF İYONLAR
THERMA YANG TC-2015-A Termal Masaj Yatağı'nda bulunan yeşim ve turmalin taşları tarafından masaj esnasında 12.000 cc' nin üzerine negatif iyon yayılır.

Negatif iyonlar hücrenin aktivasyonu ve serbest köklerin giderilmesi için kullanılır. Serbest kökler, insan hücrelerin yaşlanmasına ve değişmesine neden olan ana nedenlerden biridir. Serbest kök nedir? Bir elektron kaybetmiş bir oksijen atomudur. Pozitif bir iyon olarak (katyon) normal hücrelerin mutasyon geçirmesine ve buna bağlı olarak kansere ve yaşlanmaya neden olur. Negatif iyonlar ise serbest kökleri nötrlemek ve gidermekle kalmaz, aynı zamanda hücreleri etkinleştirip gençleştirir. Negatif iyonlar, kanı temizler, vücudun pH seviyesini dengeler ve iç sağliği arttırır.Vücut sıvıları, sitolenf ve kan, vücudu koruyan ve muhafaza eden sıvılardır. Sağlıkli bir insanin vücut sıvıları alkali iken sağlıklı olmayan bir insanin vücut sıvısı asidiktir. Negatif iyonlar vücut sıvılarına girdikten sonra asidik ortamı alkaliye çevirir.

Kolombiya Üniversitesi'nin bir projesinde mevsimsel etkili depresyonlu 25 kişiye bir ay her sabah yarım saat negatif iyon jeneratörü terapisi uygulandı. Kobayların yarısına düşük seviyede negatif iyon diğer yarısına da yüksek seviyede negatif iyon verildi. Yüksek seviyedeki negatif iyon tedavisinin Prozac ve Zolof anti depresantlar kadar mevsimsel etkili depresyona karşı etkili olduğu ve bu ilaçların yan etkilerini göstermediği kanıtlanmıştır.

İsrail'de yapılan bir denemede kolon basili, protozoa (tek hücreli hayvan) ve diğer bakteriler atmosferik negatif iyonlara maruz bırakıldılar. 6 saat içinde sayı, %50'den daha fazla oranda azaldı. ABD'de yapılan bir çalışmanın sonuçları, insanların anyonlu havaya maruz kaldıklarında önemli ölçüde kilo kaybettiklerini ve daha iyi uyuduklarını göstermiştir.

NEGATİF İYON MUCİZELERİ
Stres,depresyon,zihinsel yorgunluk,uykusuzluk,kas yorgunluğu,migren,erken cilt kırışması,cilt bozuklukları,tansiyon,romatizmal ağrılar,çağımızın hastalığı kabul edilen,özellikle çocukları vuran astım ve alerjiler,nefes darlığı,mikrobik enfeksiyonlar gibi pek çok rahatsızlığı sürekli kullanımda tedavi ediyor.Bayanların periyot dönemlerinde,düzenleyici bir etkisi olduğu gibi gerilim ve sancıları 8 hafta gibi bir sürede ortadan kaldırıyor. Sinek,beyaz karınca ve hamamböceği gibi zararlılar yüksek Negatif Hava İyonu içeren odaları çoğalmaya ve yerleşmeye uygun görmezler.Bu şekilde,eviniz bu zararlılardan doğal bir şekilde kurtulmuş olur.

NEGATİF İYONUN HASTALIKLARA ETKİLERİ
1) Astım: Negatif iyonizasyon.Solunum broşlarını genişletir ve onların titreşimli kirpiklerinin hareketlerini hızlandırır,bu da solunum rahatlamasını ve akciğerin havalandırılmasını sağlar.(Prof BOULATOV 3000 astımlı hastanın tedavisinde %90 iyileşme elde etmiştir.)

2) Kanla İlgili Problemler: Negatif iyonizasyon,kandaki kolesterol,şeker,asit,(ph) oranını düşürür.Ek olarak evlerinde negatif iyonizasyon tedavisi gören hastaların% 50sindeki hiperglisemik (erken şeker hastalığı hali) grafiği yarıya düşmüştür.(Prof BOULATOV kan tansiyonu tedavisinde %80 başarı elde etmiştir.)

3) Migren: Negatif iyonizasyon,prensip olarak migrene sebep olan oksijenizasyon (oksijen yenileme) yetersizliği ve kılcal damarların daralması ile savaşır.(Prof AWKINS,migren krizlerinin tedavisinde %74 iyileşme elde etmiştir.)Negatif iyonizasyonunun bağışıklık sistemi korunmasının verimliliğinin takviye etmesinin oy birliği ile kabul edildiğini hatırlayınız.

4) Yorgunluk-Sıkıntı-Depresyon: Negatif iyonizasyon:bağışıklık sisteminin etkililiği,canlılık rezervleri ve enerjisinden sorumlu besinlerin paslanma sürecini düzelten bir aşırı oksijenlendirme getirmiştir.

5) Uykusuzluk: Negatif iyonizasyon,uykumuzun kalitesinden ve uyanmamızdan birinci dereceden sorumlu olan seretonin (kanda bulunur) üzerinde bir düzenleyici etkisine sahiptir.(Prif.DELENAU,iyonizasyon tedavisi gören insanların %80inin ev uykularında kalıcı bir düzelme elde edilmiştir.)

6) Alerji-Artroz-Romatizma: Negatif iyonizasyon,seretonin oranını normale döndürür ve kortizol (kortizona yakın bir salgı) anti sızı ve anti iltihap salgılamasını teşvik eder.Anti-histaminiklerle aynı özelliğe sahip Negatif iyonların üretimi alerji halinde,aynı isimdeki ilaçlar gibidir.(Prof.THVEVKİ,iyonizasyon sayesinde romatizmal krizlerin 80inde iyileşme elde etmiştir.)Hava İyonizasyonu,bağışıklık sistemi korumasının verimliliğini takviye etmesinin oy birliği ile kabul edildiğini hatırlayınız.

7) Moral - Motivasyon: Havadaki olumlu gelişme duyularımız ve beyin tarafından derhal algılanır ve insanlara mutluluk, pozitif enerji, düzgün düşünme ve muhakeme, sükunet, hislerini ön plana çıkarır.