THERMA YANG TC-2015-A içerisindeki ısı sitemi açıldığında kızılötesi ışınlar cildin 4 cm içerisine geçer. Uzun Kızıl Ötesi Işınların kan dolaşımı, lenf sistemi ve bağışıklık sistemini güçlendirdiği metabolizmayı hızlandırdığı ispatlanmıştır.

Deri üzerindeki kasları, kan damarlarını, lenfleri ve hatta sinir sistemini olumlu şekilde etkilerler.

Basit terimlerle açıklamak gerekirse Uzak Kızılötesi Işınlar vücuttaki hücrelerin titreşmesine neden olur. Uzak kızılötesi ışınlar, atardamar ve toplardamarların genişlemesi nedeniyle vücudu ısıtır ve kan dolaşımı yeniden canlanır ve metabolizmayı güçlendirerek hücredeki kimyasal reaksiyonları etkiler. Sonuç olarak arınmış kan ve vücut sıvıları ile güçlenir ve yeniden canlanma yeteneği elde edilir.

Uzak kızılötesi ışınlar Akupunktur ve Akupressür noktaları üzerinde bir çok hastalığa faydalı olabilmektedir

Uzak Kızılötesi Işınların İnsan Vücudu Üzerindeki Etkisi
1. Kan dolaşımını düzenler Uzak kızılötesi ışınlar, kılcal damarların genişletilebilmesi ve kan dolaşımının iyileştirebilmesi için deri altı dokusunun sıcaklığını arttırır. Bunun yanı sıra, enzimleri canlandırarak hücre metabolizmasını ve kanı güçlendirir, hücre yenilenmesi açısından önemli bir rol oynar ve anemi semptomlarının iyileştirilmesine yardımcı olur.

2. Tansiyonu düzenler Yüksek tansiyon ve damar sertliği, sinir sisteminde, endokrin sisteminde ve böbreklerde baskı gören dar damarlardan kaynaklanır. Uzak kızılötesi ışınlar, yüksek tansiyonu düşürür ve kılcal damarları genişleterek ve kan dolaşımını hızlandırarak düşük tansiyon semptomlarının iyileştirilmesine yardımcı olabilir.

3. Eklem ağrılarını giderir Kas ve eklemlerin derinliklerine kadar ilerleyen uzak kızilötesi ışınlar, vücudun içini ısıtır ve kasları rahatlatır. Bu şekilde, kılcal damar ağında oksijen ve besin alışverişi sağlanır ve laktik asit gibi yaşlandırıcı etkisi bulunan birikimiş fiziki yorgunluk giderilir. Şişkinliklerin ve ağrıların giderilmesinde benzersiz bir etkisi vardır.

4. Otonom sinir sistemini düzenler Otonom sinir sistemi, genellikle iç organların fonksiyonlarını düzenler. Uzun süreli endişe, otonom sinir sisteminde bağışıklık azalması, baş ağrısı, yorgunluk, uykusuzluk, baş dönmesi ve uzuvların uyuşması gibi semptomların görülmesine neden olur. Uzak kızılötesi ışınlar, otonom sinir sistemi mümkün olduğunda iyi durumda muhafaza ederek söz konusu semptomları giderebilir ya da azaltabilir.

5. Cildi güzelleştirir Uzak kızılötesi ışınların emilmesi sayesinde fiziki yorgunluk ve laktik asit, FFA, kolesterol ve aşırı deri altı yağı gibi yaşlandırıcı maddeler böbrekler vasıtasıyla değil, foliküler açıklıklar ve deri altı yağını aktivasyonuna bağlı olarak doğrudan deriden atılır. Sonuç olarak, pürüzsüz ve yumuşak bir cilt elde edilir.

6. Yağ yakımını hızlandırır Uzak kızılötesi ışınlar, iç sıcaklığını arttırır, hücreleri aktive eder ve buna bağli olarak metabolizmayı, fazla yağların yakımını hızlandırır. Sonuç olarak etkili bir şekilde kilo kaybı sağlanır.

7. Dolaşım sistemini güçlendirir Vücudun derinliklerine yayılan uzak kızılötesi ışınlar, vücudun içinde ve dışındaki sayısız mikro dolaşım sistemine ilişkin mevcut olan tek kapsamlı terapidir. Mikro dolaşımın sorunsuz olması sistolik basıncı düşürür ve vücuda yeterli miktarda oksijen ve besin sağlayarak sağlıklı kalmanıza yardımcı olur.

8. Karaciğeri güçlendirir Karaciğer, vücuttaki en büyük kimyasal yapi ve kan temizleyici olarak değerlendirilir. Uzak kızılötesi ışınlar tarafından tetiklenen vücuttaki ısı etkisi sadece hücreleri etkinleştirmez, aynı zamanda doku üretimini hızlandırarak büyümelerini destekler. Bu bağlamda, hastalıklara karşı en iyi stratejik korunma yöntemi olan uzak kızılötesi ışınlar, organlar için daha iyi bir iç ortam yaratmak üzere toksit maddelerden temizleme işlemini iyileştirmek amacıyla karaciğeri güçlendirir.