AKUPUNKTUR
Eski bir Çin tedavi tekniğidir. Akupunktur tedavisinin başlangıcı insanlığın taş devrini yaşadığı zamanlara dayanır. İlk akupunktur araçları yeşim taşlarını yontarak ve uçlarını sivrilterek yapılan "bian" adı verilen taştan iğnelerdir.

Akupunktur vücudun belli noktalarına yerleştirilen iğnelerle yapılan bir tedavi yöntemidir.Uygulanan bu iğnelerin ayrı özellikleri olduğu gibi, vücutta doğrusal olarak bulunan belli noktalara uygulanımaktadır.

Uygulama noktalarında pozitif bir enerjinin yayıldığına inanıyor ve bu enerjiye Qİ adını veriyorlar. Çin de var olan inanca göre Qİ ’nin yani yayılan pozitif enerjinin yokluğunda insanlarda dayanılmaz acıların olduğunu ve hastalıkların başladığını inanıyorlarr.

Dolayısıyla Çin felsefesinde; akupunktur uygulaması acıyı engellemekten diğer tüm hastalıkların tedavisine kadar uzanabiliyor.

Akupunktur tedavisinin temelini insanı organik bir bütün kabul ederek YİN ve YANG arasındaki dengeyi oluşturur . Denge vücudumuz için her şeydir !

MASAJ
En eski tedavi yöntemlerinden biri olan masaj, vücudun tüm sistemlerine faydalıdır ve sağlıklı bir vücuda sahip olmanız için gereklidir. Masajın kullanıldığı durumlar: dolaşım sistemini güçlendirmek, bel, boyun ve sırt tutulmaları, kireçlenme, romatizma, kas kasılmalar(kramplar)ı, ödem ve şişlikler, stres ve uykusuzluk, spor öncesi ısınma, spor sonrası dinlenme, cilt estetiği ve rehabilitasyon. Tıbbi tedaviye destek olarak kullanıldığı alanlardan bazıları: yaşlılığın getirdiği adale problemleri, ödemler, tendon ve sinir yaralanmaları, eklem hastalıkları, bel ve sırt ağrıları, psikonevroz ve her çeşit felç.

AKUPRESSUR MASAJI
Çinlilerin "akupressur", Japonların da "shiatsu" adını verdikleri bu yöntem, Uzakdoğu’da asırlardır kullanılmaktadır. Bu teknikle gereken noktalara, akupresür iğneleri yerine parmak uçlarının yumuşak yerleri ,baş parmak yanı ve elin çıkıntıları ile masaj yapılır.

Akupresür masajı, gergin kasları gevşetir, kan dolaşımını düzenler ve bedenin kendisini iyileştirme yeteneğini uyarır.

CHIROPRACTIC
Omurga ve sinir sisteminin (ilâçsız ve ameliyatsız) sağlığının korunması için tasarlanan ve tümüyle ellerle yapılan bir tedavi şeklidir. Eski Mısır yazıtlarında CHIROPRACTIC tekniklerinin açıklamalarına rastlanmaktadır. Günümüzde ortaya çıkışı ise, Kanadalı Dr. Daniel David Palmer’in İlk başarısını, kapıcısı Harvey Lilliard’ın sağırlığını boyun omurgasını elle düzelterek tedavi etmesiyle başlamıştır. Bu teoriye göre, omurga ile ilgili problemler çoğu hastalığın temel sebebini teşkil eder. Omurga üzerinde değişik tedavi teknikleri uygulayarak hastalarını iyileştirmeye çalışırlar. Bu hususta çalışan, D. Palmer’e göre vücudun "hayat enerjisi" kendini sinir sistemi vasıtasıyla ortaya koyar. Omurga sütunu içinde bulunan omurilikten çıkan sinirler arasındaki yanlış bağlantılar ve tıkanmalar, sinir enerjisinin vücut organlarına akışını bozarak pek çok hastalığa sebep olurlar. Özellikle birçok ağrının kaynağı, omurga üzerindeki belli el hareketleriyle tedavi edilebilir.

YAKI
Yakı, basınç noktalarına ısı tatbik edilerek kan dolaşımının arttırılması ve buna bağlı olarak vücudun kendi kendini tedavi etmesine yardımcı olup rahatlamasını sağlayan bir tekniktir.

SICAK TAŞ TERAPİSİ
Isıtılmış volkanik lav (bazalt) taşlar kullanılarak ısının bedenin derinlerine nüfuz ettirilmesini sağlayan bir masaj terapisidir.

Sıcak Taş Terapisi Nelere İyi Gelir ?
 • Sıcak Taş Terapisi, kronikleşmiş sıkıntılar üzerinde çok etkilidir.
 • Kas, kemik ve eklem sorunları, bel ve sırt ağrısı.
 • Spor yaralanmaları.
 • Stres kaynaklı sorunlar; stres, gerginlik.
 • Uykusuzluk.
 • Baş ağrısı.
 • Kadın sağlığı, sancılı regl ağrıları, aşırı kanama.
 • Hamilelikteki sorunlar; bel ve sırt ağrıları.
 • Solunum, dolaşım, sindirim sorunları.

  Terapi sonunda kişi fiziksel, duygusal ve zihinsel rahatlık, dinginlik kazanır baştan ayağa kendisini arınmış hissederek kendi doğasına döner.